Mezinárodní rok skla

Tento rok je klasifikován jako mezinárodní rok skla a z toho důvodu jsme se rozhodli podpořit sklářskou výrobu a přenést rok skla k nám, přímo do Rehavitalu.

Připravili jsme si pro vás výstavu sklářů z okolí a jsme moc rádi, že do toho šli s námi. Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem, kteří se na naší výstavě podílí.

Přijďte se na naší malou výstavu podívat i vy,  zhlédnout jí můžete rovnou při snídani.

Můžete u nás najít výrobky od:

Stefany Jewels logo

Stefany Jewels

Jsme rodinná firma, věnující se čtyři generace výrobě šperků z přírodních minerálů v kombinaci se zlatem, stříbrem a bižuterií. Pořádáme  workshopy a exkurze s komentovanou prohlídkou zlatnické a brusičské dílny, kde si sami můžete vyleštit český achát. Ukážeme vám  vzácné polodrahokamy a vysvětlíme vše, co vás o kamenech a výrobě šperků bude zajímat. 

Web: https://www.stefany-sperky.cz

Misamo logo
tauchmanova logo

Misamo a Jiřina Tauchmanová

MISAMO - autorské šperky z ručně vinutých perlí

Jiřina Tauchmanová - módní návrhářka a designérka skla.

Společně tvoříme modely pro módní přehlídky a podporujeme se v naší kreativitě při tvorbě skleněných výrobků. Technologii vinutí u sklářského kahanu a malbu na sklo si můžete vyzkoušet ve sklářské dílně AYAKO, Jirchářská 50. Těšíme se na vaši návštěvu.

Web: http://www.misamo.cz a https://www.tauchmanova.cz

Minimuzeum skleněných betlémů

Unikátní výstava 80 skleněných betlémů, které jsou fenoménem Železného Brodu. Betlémy jsou z klasických i hutních figurek, dále ryté, broušené, korálkové, z dutých trubic a velká podsvícená skleněná mozaika. Při minimuzeu je prodejna regionálních skleněných výrobků a korálková dílnička pro děti. 

Web: https://minimuzeum.wixsite.com/betlemy

Sobotka logo

Skleněné a foukané figurky Sobotka

Web: https://www.sklenene-foukane-figurky.cz/

klárna Haidl a syn logo

Sklárna Haidl a syn

Vyrábíme repliky historického skla na podkladech získaných z archeologických výzkumů a ostatních historických podkladů.
U naší sklářské pece se snažíme co nejvěrněji napodobit skla našich předků, před kterými smekáme a s pokorou obdivujeme co dokázali připravit na svět v podmínkách nám tajemných.
Sklo fascinovalo člověka odjakživa. Patřilo k vůbec prvním obchodním artiklům a bylo symbolem společenského postavení panovníků a šlechty.

Web: https://www.haidl-syn.cz

Ralton logo

Ralton

Firma Ralton s.r.o. byla založena Petrem Svobodou v roce 1991 jako moderní a kreativní společnost s dlouholetou tradicí ve výrobě šperku a ručně mačkaných bižuterních kamenů. Podobně, jako se české sklo stalo synonymem krásy a kvality po celém světě, si i společnost Ralton vybudovala vynikající reputaci pro své jedinečné produkty a jejich špičkovou kvalitu. Své obliby právem dosáhla u předních a prestižních módních domů jako jsou např. Chanel, Christian Dior, Louis Vuitton, Jean Paul Gaultier, Prada, Versace a další. Hlavní vizí firmy vždy bylo představit lidem neprozkoumanou a rozmanitou krásu řemesla a hledání nových možností realizace šperků a komponentů. Letité zkušenosti a manuální dovednost umožňují této firmě poskytovat širokou škálu barev a nejrůznějších tvarů skleněných kamenů, ale také vytvářet komplikované designy šperků.

Web: http://www.ralton.cz/

Bystrodesign logo

Bystrodesign

BYSTRO DESIGN je renomovaným designérským studiem, které založili Dagmar Pánková a Leoš Smejkal v roce 2005.

Studio má široký záběr od navrhování šperků, svítidel a designu skleněných produktů po tvorbu jedinečných skleněných objektů. Autoři spolupracují se špičkovými skláři a renomovanými výrobci skla, využívají klasické techniky hutního skla, broušení, rytí, stříbření a malování i současné sofistikované technologie jako tavené sklo a fusing. Hledání nových cest a experimentování patří od počátku k zásadním ingrediencím jejich tvorby. Díky tomu, že kromě výtvarné invence disponují Dagmar Pánková a Leoš Smejkal vynikajícími řemeslnými kompetencemi, je tvorba studia BYSTRO DESIGN typická dokonalou symbiózou uměleckého výrazu a excelentního zpracování. Dalším poznávacím znamením je bohaté využití barev a tvarů.

Web: https://www.bystrodesign.cz/

Glassunicum logo

Glassunicum

Jsme malá rodinná firma, která se nachází v podhůří Jizerských hor ve městě Smržovka. Náš obchod nabízí široký sortiment českých a především regionálních výrobků ze skla. Naleznete zde korálky, nápojové sklo, dekorační a upomínkové předměty, vánoční ozdoby, ale také ověsové lustry či tradiční jabloneckou bižuterii. V našem obchodě se můžete také těšit na kreativní dílnu, která je otevřená pro všechny v pravidelné otevírací době prodejny.

Na vaši návštěvu se těší odborný personál, který vám rád poskytne zajímavé informace o výrobě či technologii výroby skleněných produktů.

Web: https://www.czechglasscompetence.cz

Glass Pesničák

Připravujeme

Beadgame

Připravujeme